Stomatologia estetyczna

W odpowiedzi na zmianę sposobu życia Polaków pojawiła się w stomatologii, nowa dziedzina tzw. stomatologia estetyczna.

Już od jakiegoś czasu nie traktujemy wizyty w gabinecie stomatologicznym jako zło konieczne. Wręcz przeciwnie przychodzimy do dentysty, aby dokonać pozytywnej zmiany swojego wizerunku. Jak wynika z badań naukowych piękne zęby aż o 50 % zwiększają szanse w negocjacjach biznesowych, a aż o 60 % zwiększają naszą atrakcyjność w oczach naszego partnera.

W nowoczesnych gabinetach stomatologicznych dysponujemy całym wachlarzem metod dzięki, którym ta zmiana wyglądu zewnętrznego jest możliwa.Tym właśnie zajmuje się stomatologia estetyczna i nie chodzi tu wcale o przemiany typu z " brzydkiego kaczątka w pięknego łabędzia', choć i takie metamorfozy są możliwe.

Rola doświadczonego lekarza polega na przedstawieniu Pacjentowi możliwości i ograniczeń, aby jego uśmiech mógł stać się w 100% naturalny i perfekcyjny.
Postępowanie kliniczne będzie inne w każdym przypadku klinicznym.

Stomatologia estetyczna w Warszawie z przejrzystym cennikiem

Jedno jest pewne, lekarz prowadzący musi działać inter dyscyplinarnie czyli korzystać z wiedzy, umiejętności i doświadczenia lekarza: ortodonty, protetyka, stomatologa zachowawczego i chirurga. Każdy z nich dysponuje innym spojrzeniem na temat, ale wszystko ma służyć osiągnięciu rewelacyjnego efektu estetycznego nie zapominając o funkcjonalności. Po odbyciu koniecznych konsultacji, powstaje indywidualny plan leczenia, który następnie jest konsultowany z Pacjentem. Każdy przypadek jest inny, jeden prosty inny bardzo złożony, ale efekt musi być jeden: zdrowie, dobra funkcja i naturalnie estetyczny uśmiech.

Stomatologia estetyczna jest specjalnością wielodyscyplinarną, w której skład wchodzą następujące metody postępowania: wybielanie zębów, chirurgiczna korekta kształtu girlandy dziąsłowej, zmiana kształtu koron zębów z użyciem systemów ceramicznych , wypełnianie ubytków z zastosowaniem nowoczesnych żywic kompozytowych, wykonywanie wkładów i nakładów kompozytowych lub ceramicznych, licówek porcelanowych, koron całoceramicznych, implantów, jak również przeprowadzanie koniecznego leczenia ortodontycznego.