Protetyka

Protetyka jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się rekonstrukcją zniszczonego uzębienia i odbudową brakujących jego elementów. Dzięki tym zabiegom mamy możliwość poprawy, a często zmiany naszego wizerunku. Wpływa to bardzo korzystnie na nasze samopoczucie, podnosi naszą samoocenę. Jednak nie tylko poprawa walorów estetycznych jest tutaj kluczowa - ważne jest odtworzenie właściwej funkcji żucia, utrzymanie bądź przywrócenie prawidłowej wysokości zwarcia i funkcji stawów skroniowo-żuchwowych. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ braki w uzębieniu powodują zmiany w wyglądzie twarzy i mogą przyczyniać się do bólów głowy poprzez zaburzenia czynnościowe w pracy stawów skroniowo-żuchwowych, oraz doprowadzić do zaburzeń pracy organów wewnętrznych.

Oferujemy konsultację protetyczną w pakiecie: zapytaj nas o pakiet: protetyka - Warszawa. W naszej Klinice (Warszawa) doświadczony Zespół lekarzy i higienistek stomatologicznych, stawia na kompleksowość leczenia schorzeń stomatologicznych. Szczegółowy wywiad, oraz wnikliwe badanie wstępne, wyczerpująca diagnoza , elastyczny plan leczenia, optymalne rozwiązania terapeutyczne dostosowane do indywidualnych potrzeb Pacjenta to nasza domena. Bardzo bogata oferta rozwiązań protetycznych pozwala nam wdrażać kompleksowe, trafne plany leczenia.

W klinice Dental Harmony wykorzystując wiedzę specjalistów w połączeniu z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi w tej dziedzinie, proponujemy, optymalne dla Państwa rozwiązania, dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta. Dysponujemy bardzo bogatą ofertą rozwiązań protetycznych, co pozwala wdrażać kompleksowe, trafne rozwiązania lecznicze i terapeutyczne.

Protezy na implantach – Warszawa

Przyczyny stopniowego niszczenia - wypadania i kruszenia się zębów są różne. Najczęstszym powodem jest utrata uzębienia wraz z wiekiem, ale może być to również rezultat przebytych chorób (paradontoza, choroba nowotworowa, choroba okluzyjna, oraz wiele innych). Warszawa Dental Harmony ma na to sposób. Niezwykle ważna jest bowiem w tym momencie odpowiednia protetyka stomatologiczna. Być może dobrym rozwiązaniem będą protezy na implantach albo adhezyjne odbudowy zachowawcze. Dla naszej klinice dentystycznej w Warszawie specjalizujemy się w protetyce stomatologicznej i mamy w tym zakresie wiele do zaoferowania. Nasza klinika proponuje wysokiej jakości usługi przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu. Wykonujemy protezy na implantach z największą starannością i dbałością. Cały zabieg jest przeprowadzony z użyciem znieczulenia, dlatego pacjent ma zapewniony maksymalny komfort i wygodę. W naszej klinice pracują najlepsi specjaliści z każdej dziedziny stomatologicznej.

Oto niektóre z rozwiązań stosowanych w nasze Klinice:
Bezmetalowe uzupełnienia protetyczne gwarancją idealnego efektu kosmetycznego.

Protetyka stomatologiczna (m.in. protezy na implantach) w Warszawie

Korony pełnoceramiczne - porcelanowe
Charakteryzują się największą estetyką i najwyższą jakością ze wszystkich produktów pełnoceramicznych dostępnych na rynku stomatologicznym. W całości wykonane są z niezwykle wytrzymałej, świetnej jakościowo i biokompatybilnej porcelany. Idealnie naśladują kolor i przejrzystość zębów naturalnych.Powoduje to,że odróżnienie ich jest prawie niemożliwe. Są ponadto przyjazne dla tkanek miękkich nie powodując podrażnień i reakcji alergicznych. Doskonale komponują się z resztą uzębienia.
Główne zalety koron pełnoceramicznych:
  • Doskonałe efekty estetyczne;
  • Naturalna transparencja;
  • Bardzo wysoka wytrzymałość i trwałość;
  • Perfekcyjne dopasowanie;
  • Brak podrażnienia tkanek i alergii
Korony i mosty na podbudowie z tlenku cyrkonu CAD/CAM
Jest to najtrwalsze rozwiązanie protetyczne, pozwalające cieszyć się pięknym uśmiechem przez długie lata. Nie są wrażliwe na temperaturę, nie wpływają również na odczuwanie smaku.

Powstały w odpowiedzi na stosowane korony z porcelany napalanej na metal. Z upływem czasu, uzupełnienia te stawały się mało estetyczne, gdy tkanka miękka wokół zęba obniżała się odsłaniając dolną, ciemną część korony wykonaną z metalu.

Podstawową cechą odróżniającą koronę pełnoceramiczną od klasycznej porcelanowej na metalu jest obecność ceramicznego rdzenia w miejscu metalowego, który wyglądem jest bardzo zbliżony do naturalnej struktury zęba.Idealne przyleganie wewnętrznej części korony do tkanek twardych zęba, uzyskujemy dzięki zastosowaniu komputera na każdym etapie tworzenia koron - CAD/CAM. CAD (Computer Aided Design) czyli projektowanie prac protetycznych wspomagane komputerowo. Komputer wykorzystywany jest na etapie projektowania oraz CAM (Computer Aided Manufacturing) czyli komputerowa obróbka zaprojektowanego wcześniej uzupełnienia. Dzięki zastosowaniu systemu CAD/CAM, a także tlenku cyrrkonu uzyskujemy najwyższej jakości prace protetyczne.Technologia CAD/CAM, która jest wykorzystywana w procesie produkcyjnym pozwala osiągnąć doskonałą szczelność korony. Projektowanie korony widoczne jest na monitorze, co pozwala na uzyskanie wielokrotnego zbliżenia, aby zadbać o najmniejszy szczegół korony. Uzupełnienia protetyczne wykonane metodą komputerową odznaczają się wysoką precyzją, a co za tym idzie bardzo dobrym przyleganiem brzeżnym. Są to pełnoceramiczne produkty wykazujące doskonałe właściwości optyczne i mechaniczne.
Wkłady i nakłady koronowe, porcelanowe
Wkłady (inlay) i nakłady (onlay) koronowe, porcelanowe. Inleye, onleye ceramiczne, złote lub kompozytowe to alternatywa dla tradycyjnych wypełnień kompozytowych. Są to wkłady koronowe, którymi uzupełniamy rozległe ubytki w zębach bocznych tzn. trzonowych i przedtrzonowych. Uzupełnienia te posiadają wiele zalet, między innymi, bardzo dokładnie odtwarzają brakujące, zniszczone tkanki twarde zęba, perfekcyjnie odbudowują punkty styczne. Charakteryzują się dobrą wytrzymałością i większą trwałością w stosunku do tradycyjnych odbudów kompozytowych. Posiadają także większą stabilność koloru, zwłaszcza w przypadku nakładów z porcelany.
Rehabilitacja protetyczna
Zadaniem protetyki stomatologicznej jest rehabilitacja mająca na celu odtworzenie utraconych funkcji żucia i co bardzo ważne dzisiaj, estetyki uśmiechu.

Dzieje się to, poprzez odbudowę brakujących elementów uzębienia oraz rekonstrukcję zniszczonych zębów (np. na skutek patologicznego starcia). Braki w uzębieniu wpływają bowiem negatywnie na sąsiadujące zęby powodując, że stają się one bardziej obciążone i po pewnym czasie mogą ulegać odchyleniom od właściwego położenia lub nadmiernie się zużywają. Planując wykonanie rekonstrukcji protetycznej w naszej Klinice, szukamy optymalnych dla Pacjenta rozwiązań. Wiemy, że pozytywny wynik leczenia zależy od wielu czynników,a decydującymi są; umiejętności,wiedza i doświadczenie lekarzy. Do Państwa dyspozycji pozostają wybitni specjaliści z każdej dziedziny stomatologii, a ich zaangażowanie w pracę przynosi efekty w postaci Państwa satysfakcji z wykonywanych zabiegów.