Licówki porcelanowe - Projektowanie nowego uśmiechu

Licówki porcelanowe są uzupełnieniami estetycznymi.To obecnie najbardziej zaawansowana forma zmian kosmetycznych zębów. Mogą być wykonywane zarówno w górnym jak i dolnym odcinku uzębienia. Pozwalają na uzyskanie pięknych, równych i jasnych zębów, które dodatkowo są znacznie bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne w porównaniu z klasycznym kompozytem, a ich trwałość szacuje się na ok. 15 lat. Licówki porcelanowe umożliwiają uzyskanie satysfakcjonujących wyników leczenia przy niewielkim ubytku tkanek zęba i są ciekawą alternatywą dla materiałów kompozytowych i koron protetycznych, a także niekiedy dla lecze­nia ortodontycznego. W naszej Klinice wykonujemy także ultracienkie, maksymalnie estetyczne licówki, które nie wymagają preparacji zęba i zakładane są na nieoszlifowany ząb. Licówki porcelanowe posiadają szereg zalet, a wskazania do ich stosowania stale ulegają rozsze­rzeniu. Dzięki nim możliwa jest zmiana wielkości, kształtu, ustawienia i koloru zębów przy niewiel­kim ubytku tkanek. Licówki mogą być stosowane do:

  • odbudowy zębów zbyt krótkich,
  • odbudowy zębów ze startymi lub pourazowo odłama­nymi brzegami siecznymi,
  • do zamykania diastem i trem ( czyli przerw między zębami )
  • do poprawy estetyki zębów z zaburzeniami genetycz­nymi lub rozwojowymi
  • do zmiany kształtu, przechyleń, wychyleń i rotacji zębów.

Licówki charakteryzują się wyjątkową szczelnością i dużą odpornością na ścieranie. Są korzystne pod względem biologicznym, ponieważ w przypadku porcelany obserwuje się mniejsze osadzanie płyt­ki nazębnej. Zachowują stabilność koloru, a dzięki temu, że nie mają podbudowy metalowej, odbija­nie światła jest podobne jak w naturalnym zębie.

Licówki bez szlifowania zębów - Warszawa

Licówki bez szlifowania zębów to rozwiązanie, które zapewnia pacjentowi maksimum komfortu. W Warszawie w klinice Dental Harmony wykonujemy takie zabiegi, ciesząc się dużym zadowoleniem klientów. Jest to doskonała propozycja dla osób, którym zależy na jak najmniejszej ingerencji w uzębienie. Również aby uniknąć dolegliwości bólowych przy zabiegu, właściwym wyborem będą licówki bez szlifowania zębów. Warszawa jest miastem, w którym tego typu rozwiązania są proponowane pacjentom coraz częściej, ogromnym atutem naszej kliniki jest jednak duże doświadczenie i zapewnienie standardu usług na najwyższym poziomie.