Profilaktyka

Nic tak nie cieszy Pacjenta jak zakończone leczenie stomatologiczna i brak konieczności umawiania się na kolejne wizyty. To także nasz sukces! Mamy powód do satysfakcji z osiągniętych efektów i z zadowolenia naszych Pacjentów.
Aby utrzymać ten efekt, konieczna jest PROFILAKTYKA. Najlepszym sprzymierzeńcem zdrowia jamy ustnej jest jej codzienna, wykonywana przez Pacjenta w domu higiena i systematyczna profilaktyka. Staranne wykonywanie codziennych zabiegów profilaktycznych, pozwala na wieloletnie utrzymanie efektów przeprowadzonego wcześniej leczenia, ochronę zdrowych zębów i kontrolę stanu dziąseł.

Mycie zębów to sztuka. Prawidłowa pielęgnacja jamy ustnej zapobiega nie tylko chorobom zębów i dziąseł, ale i całego organizmu. Zdrowie jamy ustnej jest nieodłączną składową ogólnego stanu zdrowia. Istnieje związek między zakażeniami jamy ustnej a występowaniem chorób serca i prawdopodobieństwem udaru. Ponieważ choroba dziąseł jest zakażeniem bakteryjnym, wywołujące ją bakterie mogą przedostawać się do krwioobiegu i zaatakować inne organy, między innymi stawy i serce.
Stosowanie się do zaleceń otrzymanych od lekarza, bądź higienistki stomatologicznej pozwala uniknąć ciągłej wymiany wypełnień, leczenia protetycznego lub utraty kolejnych zębów i poddawaniu się kosztownym, wysokospecjalistycznym zabiegom nie tylko stomatologicznym.
W praktyce natomiast, prawidłowa profilaktyka oznacza profesjonalne oczyszczanie zębów z kamienia nazębnego i osadu oraz stosowanie metod zapobiegających próchnicy co najmniej dwa razy w roku.

Nasza klinika, dzięki profesjonalizmowi pracujących w niej lekarzy oraz kompetencji i doświadczeniu higienistek została wybrana Kliniką Partnerską Premium przez Instytut Blend-a-Med Oral-B - jako placówka reprezentująca wysoki poziom usług stomatologicznych i profilaktyki zdrowego uśmiechu.
Wspólnie uczestniczymy w akcjach popularyzujących zdrowie jamy ustnej. Pacjenci mogą zaopatrzyć się u nas we wszystkie dostępne na rynku akcesoria i sprzęty do prowadzenia domowej higienizacji , w specjalnie dla nich przygotowanych cenach mogą kupić szczotki elektryczne, manualne, irygatory OxyJet, pasty do zębów, nici stomatologiczne, płukanki itd. Zapraszamy do sprawdzenia cennika produktów.

Zachęcamy Państwa do świadomego dbania o swoje zęby i dziąsła.

Piaskowanie, skaling, czyszczenie zębów - Warszawa

Oto niektóre zabiegi Profesjonalnej Profilaktyki i Higieny, które wykonujemy w klinice:
1. Zabiegi profilaktyki próchnicy:
  • Lakierowanie wszystkich zębów (fluoryzacja);
  • Lakowanie bruzd zębów;
2. Zabiegi profilaktyki chorób przyzębia:
  • Usuwanie nawisających wypełnień;
  • Zabieg profesjonalnego czyszczenia zębów - skaling nad i pod dziąsłowy, piaskowanie, polishing, oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych.
Czemu służy i na czym polega profesjonalne oczyszczanie zębów?
Nawet najdokładniejsza higiena jamy ustnej polegająca na regularnym szczotkowaniu zębów, używaniu nici dentystycznych i płynów do płukania ust, nie jest w stanie w 100% uchronić zęby przed osadzaniem się płytki nazębnej i kamienia. Do powstawania kamienia, osadu i przebarwień zębów w dużej mierze przyczynia się palenie tytoniu, picie kawy, herbaty czy czerwonego wina. Usuwanie kamienia i płytki nazębnej jest niezbędne, ponieważ w nich bakterie mają swoje ulubione siedlisko. Mając doskonałe warunki do mnożenia się i wywoływania zapaleń. Obecne w zalegającym na zębach i pomiędzy nimi kamieniu bakterie, stają się przyczyną chorób przyzębia (parodontozy). Regularne oczyszczanie zębów z kamienia nazębnego w gabinecie stomatologicznym może znacznie ograniczyć ryzyko tej choroby lub złagodzić jej objawy.

Oczyszczanie zębów odbywa się za pomocą techniki nazywanej skalingiem. Polega ona na usuwaniu kamienia przy pomocy skalera ultradźwiękowego. Jako uzupełnienie skalingu polecamy piaskowanie, dzięki któremu pozbędą się Państwo osadu i przebarwień. Piaskowanie może być również traktowane jako osobny zabieg wtedy, gdy nie nagromadził się jeszcze kamień nazębny, a powstały już przebarwienia. Następnie za pomocą miękkich szczotek, gumek i past polerskich wykonujemy polishing, czyli wygładzenie oczyszczonych powierzchni zębów i wypełnień oraz nadanie im połysku. Po tych zabiegach zęby są zauważalnie gładsze i jaśniejsze.Ostatni etap zabiegu profilaktycznego to fluoryzacja kontaktowa. Polega na naniesieniu na powierzchnię zębów warstwy lakieru fluorowego.Cel to zmniejszenie nadwrażliwości pozabiegowej zębów, wzmocnienie powierzchni szkliwa, oraz zapobieganie próchnicy zębów.