Stomatologia dziecięca

Wizyta adaptacyjna
Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym jest dla niego dużym przeżyciem.

Niezwykle ważną rolę w przygotowaniu pociechy do tego spotkania odgrywają rodzice. Potrzebna jest rozmowa o celu, konieczności i ewentualnym przebiegu wizyty, tak, aby dziecko z ciekawością wyczekiwało pierwszego spotkania z dentystą. Ważne jest, aby pierwszy kontakt z gabinetem nie następował wtedy, gdy ząb już boli.

Najlepszy stomatolog dziecięcy – Warszawa Centrum Powiśle!

W czasie tej pierwszej wizyty maluch zapoznaje się z nowym otoczeniem i naszym personelem w sposób dla niego komfortowy, często poprzez zabawę. Dzięki temu gabinet staje się miejscem kojarzonym z miło spędzonym czasem. W czasie tej wizyty staramy się zyskać zaufanie małego pacjenta, poznać jego nawyki żywieniowe i higieniczne oraz ewentualne problemy zdrowotne. Jeśli dziecko będzie miało ochotę można wykonać przegląd ząbków.

W tym czasie rodzice mogą zadać lekarzowi nurtujące ich pytania, rozwiać wszelkie pojawiające się wątpliwości oraz dowiedzieć się, jak powinna wyglądać prawidłowa higiena i zaplanować wizyty syna czy córki.

Nasz stomatolog dziecięcy pomoże zadbać o uśmiech Twojego dziecka!

Fluoryzacja
Fluoryzacja, czyli lakierowanie jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym. Polega ona na pokryciu powierzchni zębów preparatami z fluorem. Przed jego nałożeniem zęby powinny być dobrze oczyszczone. Fluor wbudowuje się w szkliwo wzmacniając jego strukturę, chroni przed atakami kwasów bakteryjnych, powoduje również remineralizację drobnych ubytków próchnicowych na powierzchni szkliwa.

Zabieg należy powtarzać w odstępach, 3 lub 6 miesięcy w zależności od potrzeb.

Lakowanie
Lakowanie, jest to zabieg profilaktyczny polegający na pokryciu bruzd i szczelin specjalnym światłoutwardzalnym preparatem ( lakiem.) Zmniejszając tym samym ryzyko rozwoju próchnicy w tych miejscach. Dotyczy ono zębów trzonowych i przedtrzonowych zarówno w uzębieniu stałym jak i mlecznym. Bruzdy na powierzchniach żujących predysponują do zalegania resztek pokarmowych, a głębokie szczeliny uniemożliwiają ich skuteczne oczyszczenie, dlatego tak ważne jest, aby ten zabieg był wykonany możliwie jak najszybciej po pojawieniu się zęba w jamie ustnej.

Leczenie zachowawcze
Dla prawidłowego rozwoju dziecka ważne jest zachowanie pełnego uzębienia mlecznego aż do czasu fizjologicznej wymiany. Przedwcześnie utracone zęby mleczne wpływają na całokształt uzębienia i rozwój organizmu dziecka w przyszłości.

Próchnica w uzębieniu mlecznym rozwija się znacznie szybciej, niż w zębach stałych, dlatego ważne są regularne wizyty kontrolne pozwalające wykryć ubytki próchnicowe na wczesnym etapie.

Wykorzystanie znieczulenia miejscowego pozwala na przeprowadzenie zabiegu usunięcia próchnicy całkowicie bezboleśnie.

Dziecko może wybrać kolor wypełnienia w zębach mlecznych, biorąc w ten sposób czynny udział w procesie leczenia.

W leczeniu zębów stałych ważna jest wczesna diagnoza ubytków próchnicowych tak, aby służyły nam one przez wiele lat. W tym celu wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie w tym radiowizjografię i mikroskop.

Materiały kompozytowe najwyższej jakości zapewniają idealne efekty kosmetyczne.

Każdy dzielny pacjent po zakończonej wizycie otrzymuje niespodziankę.

Ortodoncja
Wczesna konsultacja ortodontyczna pozwala na wykrycie złych nawyków i ich eliminację.

Wady zgryzu zdiagnozowane odpowiednio wcześnie pozwalają na spokojne zaplanowanie wizyt i zapewniają sukces leczenia ortodontycznego.